Pernai „Rinvest“ Vilniuje pardavė 208 būstus, šiemet planuoja didesnius pardavimus ir 12 mln. eurų investicijas

2021 02 18
Namukas

Pernai „Rinvest“ Vilniuje pardavė 208 būstus, šiemet planuoja didesnius pardavimus ir 12 mln. eurų investicijasNekilnojamojo turto vystymo bendrovė „Rinvest“ praėjusiais metais sostinėje pardavė 208 būstus: 130 butų ir 78 kotedžus. Nepaisant pandemijos sukeltų iššūkių ir neapibrėžtumo, bendrovei pavyko įgyvendinti užsibrėžtus tikslus ir sklandžiai vystyti pradėtus būsto projektus bei imtis naujų. Šiemet bendrovė planuoja didinti pardavimus ir investicijas – į projektus investuos 12 mln. eurų.

„2020-ieji buvo itin dinamiški. Užklupus pandemijai antrąjį metų ketvirtį būsto pardavimai sustojo, buvo sunku prognozuoti, kiek tęsis įvesti karantino suvaržymai ir kokį poveikį tai turės ekonomikai ar nekilnojamojo turto rinkai. Tačiau žmonių noras apsaugoti santaupas jas investuojant, įsigyti planuotą būstą, kol gaunamos stabilios pajamos ar nepasikeitė kreditavimo sąlygos, paskatino sujudimą gyvenamojo nekilnojamojo turto rinkoje“, – teigia nekilnojamojo turto vystymo bendrovės „Rinvest“ vadovė Inga Račevska.

Didžiausio pasisekimo tarp „Rinvest“ projektų pagal pardavimo apimtis sulaukė Lazdynėlių rajone 2020 m. pabaigtas statyti daugiabučių gyvenamųjų namų projektas „Lazdynėlių 30“ – per metus parduoti 93 butai. Iš viso šiame šalia Bukčių miško ir Neries esančiame projekte nuo 2019 m. rinkai buvo pasiūlyti 128 nauji butai.

Didėjant poreikiui turėti erdvesnį būstą su nuosavu kiemeliu, augo kotedžų populiarumas. 2020 m. Pavilnyje pradėtas vystyti išskirtinės architektūros kotedžų kvartalas „Pavilnio parkas“ iš karto sulaukė didelio susidomėjimo rinkoje – iš 59 parduoti 37 kotedžai. Projekte „Kalnėnų kotedžai“ parduotas 21 kotedžas, Pilaitėje – 10 kotedžų.

Taip pat sėkmingai užbaigti kitų vystytų projektų butų pardavimai Visoriuose ir Tarandėje, parduoti paskutiniai kotedžai Pilaitėje ir Tarandėje.

2020 m. bendrovės parduotų butų plotas siekė 6300 kv. m., kotedžų – 6960 kv. m.

Praėjusiais metais „Rinvest“ pradėjo vystyti 4 naujus projektus: minėtą kotedžų projektą „Pavilnio parkas“ Pavilnyje, kotedžų ir daugiabučių namų projektą „Riverland“ Lazdynėliuose, daugiabučio projektą „Šeškinės 55“ Šeškinėje ir daugiabučių projektą Bajoruose. „Riverland“ – didžiausias iki šiol bendrovės vystomas projektas, kurio statybos vykdomos trimis etapais: per pirmuosius du etapus bus pastatyta apie 13 000 kv. m. gyvenamosios ir komercinės paskirties būsto, trečiasis etapas dar planuojamas.

„Vertinant gerėjančias ekonomines perspektyvas, augančias gyventojų pajamas ir rekordiškai aukštą būsto įperkamumą, aktyvumas sostinės rinkoje šiemet turėtų išlikti didelis. Toliau augant naujos statybos būsto paklausai ir paklausai gerokai viršijant pasiūlą, didelė tikimybė, jog būsto kainos kils. Šiandien situaciją rinkoje vertiname kaip sveiką ir perkaitimo ženklų neįžvelgiame – 2021 m. ketiname pasiūlyti apie 18 500 kv. m. naujų butų ir kotedžų“, – sako I. Račevska.

„Rinvest“ investicijos į projektus 2020 m. siekė daugiau nei 7 mln. eurų. 2021 m. bendrovė planuoja didinti investicijas – investuoti apie 12 mln. eurų.