„Rinvest“ pirmąjį ketvirtį pardavė 102 būstus: situaciją rinkoje prilygina suspaustai spyruoklei

2021 04 19
Namukas

Nekilnojamojo turto vystymo bendrovė „Rinvest“ per pirmuosius tris šių metų mėnesius pardavė 102 būstus – tai sudaro beveik pusę pernai per visus metus parduotų būstų. Bendrovės atstovų teigimu, augančią paklausą ir rekordinius pardavimus galima prilyginti suspaustai spyruoklei: per karantiną praleistas laikas namuose, palankios kreditavimo sąlygos, sukauptos santaupos vienus skatina įsigyti nuosavą būstą ar pakeisti jį į erdvesnį ir naujesnį, kitus – investuoti.

„2021 m. pirmasis ketvirtis buvo labai aktyvus – sudarėme 102 būsto pardavimo sandorius. 73 sudaryti sandoriai buvo nauji, kiti – pradėti anksčiau ir užbaigti pirmąjį ketvirtį. Rekordinis mėnuo, mūsų atveju, buvo vasaris – tuomet sudarėme net 56 proc. visų ketvirčio sandorių“, – sako nekilnojamojo turto vystymo bendrovės „Rinvest“ vadovė Inga Račevska.

Tarp pirmąjį ketvirtį parduotų būstų – 64 butai ir 38 kotedžai. Pirkėjai dažniausiai rinkosi mažesnės kvadratūros (22–40 kv. m.) butus, tikėtina, investicijai: tokie butai sudarė 40 proc. visų pardavimų. Nuo praėjusių metų pastebimas augantis susidomėjimas kotedžais – juos įsigyja norintys gyventi arčiau gamtos ir turėti savo kiemelį.

Didžiausio pirkėjų susidomėjimo sulaukė šių metų sausį Vilniaus Lazdynėlių rajone pradėtas vystyti iki šiol didžiausias bendrovės kotedžų ir daugiabučių namų projektas „Riverland“. Jame rinkai pasiūlyti 232 butai ir jau per pirmąjį ketvirtį sutarta dėl 22 proc. pardavimo – 51 buto.

„Vidutinis vienam asmeniui tenkantis būsto plotas Lietuvoje vis dar yra ženkliai mažesnis nei Vakarų Europoje. Tad lietuviai nori gyventi kokybiškiau – ypač per karantiną įsitikinę, kad jų turimas būstas per ankštas, leidžiant galimybėms įsigyja erdvesnius ir patogesnius namus. Kiti nusprendžia, jog įdarbinant savo pinigus nekilnojamasis turtas vis dar yra viena patraukliausių investicijų“,pastebi I. Račevska.

Pasak I. Račevskos, iki šiol šalyje buvęs rekordiškai aukštas būsto įperkamumas gali pamažu mažėti. Stebimą kainų augimą lemia ne tik didėjanti paklausa, bet ir tokie veiksniai kaip augantys darbo jėgos kaštai, brangstančios statybos dėl 2021 m. įsigaliojančių energinių reikalavimų naujiems pastatams, ribotas vystymui tinkamų sklypų skaičius.

Šiais metais „Rinvest“ planuoja pasiūlyti apie 18 500 kv. m. naujų butų ir kotedžų.

Šiuo metu bendrovė sostinėje vysto projektus „Riverland“, „Pavilnio parkas“ ir „Šeškinės 55“. Nors „Šeškinės 55“ daugiabučio statybos dar vyksta, dėl visų butų pardavimo buvo sutarta ankstyvoje projekto vystymo stadijoje. 2021 m. „Rinvest“ ketina pasiūlyti naujų butų projekte Bajoruose.