„Lazdynėlių namai“ siūlo naujus butus Vilniuje, ieškantiems būsto gamtos apsupty

2018 07 19
Namukas

Vilnius – vienas iš nedaugelio augančių miestų Lietuvoje, kiekvienais metais pritraukiantis ne tik daugybę turistų, bet ir kitų šalies miestų bei rajonų gyventojų, persikeliančių į Lietuvos sostinę ir čia įsigijančių naujus butus. Lietuvos statistikos departamento duomenimis 2017 m. pradžioje Vilniaus mieste nuolatinių gyventojų skaičius siekė 534 453, 2018 m. pradžioje – 536 631. Pokytis nėra itin ženklus, tačiau vertinant situaciją Lietuvos mastu – Vilnius turi kuo pasidžiaugti. Teigiamas nuolatinių gyventojų skaičiaus pokytis 2018 metais buvo fiksuojamas tik keliuose Lietuvos vietose: Vilniuje, Elektrėnuose, Grigiškėse, Neringoje ir Baltojoje Vokėje.

Vidinės migracijos priežastys yra labai įvairios: nuo galimybių tobulėti iki gyvenimo pramogų bei kultūros renginių apsuptyje. Nepriklausomai nuo žmonių atvykimo į didmiesčius priežasčių, beveik visi jie nori kurti namus arčiau žaliųjų miesto zonų, ieško butų šalia gamtos. Tai taikytina ir pirmo būsto ieškantiems, ir jį keičiantiems asmenims. Nors nauji daugiabučiai kyla gausiai ir sparčiai, dažnas miesto gyventojas galėtų patvirtinti, jog sostinėje sunku rasti ramų, nuo nuolatinio šurmulio nutolusį kampelį, ką jau kalbėti apie naujus butus Vilniuje, kurie būtų ramioje, žalioje zonoje.

Sprendimą pavyko rasti projekto „Lazdynėlių namai“ gyventojams, kurie jau įsigijo butus Bukčių miško apsuptyje naujajame mažaaukščių gyvenamųjų namų kvartale šalia Neries upės.

Vieta – unikali

 

Vienos iš projektą vystančių nekilnojamo turto plėtros įmonių UAB „Groupinvest“ generalinio direktoriaus Edvard Račevskij teigimu, projektas „Lazdynėlių namai“ – išskirtinis net dėl kelių priežasčių. Visų pirma verta paminėti, kad naujų butų kompleksas kyla unikalioje vietoje. „Lazdynėlių namai“ yra įsikūrę vos už kelių šimtų metrų nuo Neries upės. Nauji butai Vilniuje apgaubti natūralaus gamtos grožio, mažaaukščiai gyvenamieji namai įsilieja į gamtos peizažą ir leidžia mėgautis gyvenimu žalioje oazėje miško širdyje. Čia kiekvienas gyventojas galės netrukdomai mėgautis nepaliesta gamta bei jos teikiamais malonumais: pasivaikščiojimais, pasivažinėjimais dviračiu po mišką ir aplinkines vietoves.

Užsukus į šį nedidelį kvartalą juntama ramybė, nors statybų darbai pačiame įkarštyje. Girdisi tik ramus medžių ošimas, jokio automobilių gaudesio ar kito triukšmo. Palei Neries upę netrūksta vaizdingų peizažų ar puikių gamtos kampelių, laukiančių, kol juos atras. Taip pat čia yra ne viena pasisėdėjimui gryname ore ar piknikui idealiai tinkanti vieta.

Pasak „Lazdynėlių namai“ pirmąjį etapą vysčiusios įmonės UAB Rinvest projektų vadovo Voitech Aškelovič, neretai žmonės įsigyja būstą žaliose miesto zonose, kurios laikui bėgant praranda savo žavesį ir vertę, kadangi šalia jų nutiesiamos pagrindinės gatvės, pastatomi daugiaaukščiai gyvenamieji namai ar komercinės paskirties pastatai. Naujame gyvenamajame komplekse „Lazdynėlių namai“ butus įsigiję asmenys gali būti ramūs – Bukčių miškas ir Neries vingiai šio mikrorajono plėtros galimybes apriboja ir jis dar ilgą laiką išliks artimas gamtai.

Mažas gyventojų tankis

„Nemažiau svarbu akcentuoti ir tai, kad mikrorajono apgyvendinimo tankis yra nedidelis, lyginant su kitais Vilniaus mikrorajonais. Pagal bendrąjį Vilniaus miesto planą šio kvartalo aukštingumas yra apribotas, tad jame leistina tik mažaaukštė statyba, kas stipriai sumažina gyventojų tankį ir suteikia kvartalui nemenką pranašumą.“ – teigė E. Račevskij.
„Tai strategiškai labai patogi vieta, puikus susisiekimas Vilniaus Vakariniu aplinkkeliu arba Oslo gatve. Eismas kvartale minimalus – tik vietiniai gyventojai“, – toliau vardino privalumus UAB Rinvest projektų vadovas. „Lazdynėlių namų“ gyventojai bet kuriuo metu nesunkiai pasieks savo darbo vietą, vaikų darželius bei mokyklas, esančius įvairiuose miesto mikrorajonuose ar patį Vilniaus centrą. Iki jo automobiliu galima nuvykti vos per 10 minučių. Neturintiems automobilio ar nusprendusiems kažkurią dieną tiesiog juo nesinaudoti, tai taip pat netaps problema. Artimiausią autobusų stotelę galima rasti visai šalia – už 100 metrų. Pirmasis būstas jaunoms šeimoms dažnai tampa vieta, kur auginami vaikai, tad itin aktualu kad šalia būtų ikimokyklinio ugdymo ir tolesnio švietimo įstaigų. „Lazdynėlių namai“ šį poreikį taip pat patenkina – dviejų kilometrų spinduliu yra 3 darželiai bei 3 mokyklos.

Kada ši vizija taps realybe?

Pirmasis „Lazdynėlių namai“ projekto etapas jau finišo tiesiojoje, likę vos keli laisvi parduodami butai. Antrojo etapo statybos darbų pabaiga numatoma 2019 metų pradžioje. Projektas sulaukė išties nemažo susidomėjimo, II etape jau rezervuota daugiau nei 40 proc. butų, tad ieškantiems parduodamų butų Vilniuje ir norintiems kurti namus žalioje zonoje, nereikėtų delsti, nes tokios progos sostinėje išties retos.

Gyvenant didmiestyje neretai pritrūkstama privatumo, asmeninės erdvės bei gamtos – „Lazdynėlių namai“ taps puikiu pasirinkimu tiems, kurie nori gyventi sostinėje, tačiau mėgaujasi kiekviena galimybe ištrūkti iš miesto šurmulio į jaukią ir žalią oazę.