2023 m. pirmojo pusmečio “Rinvest” veiklos ir rinkos apžvalga

2023 07 27
Namukas

Į 2023 metus mūsų bendrovė įžengė nusiteikusi pozityviai, nors 2022 metai bendrovei nebuvo lengvi. Tik 2022 metų IV ketvirtį pradėti pardavimai naujai vystomame projekte „B Kvadratu“, o 2022 m. gruodžio mėnesį pasibaigė ilgai trukęs ginčas dėl vystomo projekto „Riverland“.

Ginčas su Valstybine teritorijų planavimo ir statybos inspekcija prie Aplinkos ministerijos (VTPSI), prasidėjo dar 2020 metų II pusmetį, kai VTPSI netikėtai pateikė ieškinį teismui dėl statybos leidimų „Riverland“ panaikinimo.

2022 m. birželio 3 d. Vilniaus miesto apylinkės teismas civilinėje byloje priėmė sprendimą, kuriuo VTPSI reikalavimą dėl statybos leidimų panaikinimo projektui „Riverland“ atmetė. Tačiau VTPSI dėl Vilniaus apygardos teismo sprendimo pateikė apeliacinį skundą.

Suprasdama, kad teisminio ginčo su VTPSI nepavyks užbaigti dar pirmoje instancijoje, bendrovė dėl patirtų nuostolių nebegalėjo užtikrinti „Riverland“ butų pardavimo preliminariosiose sutartyse numatytų kainų, todėl 2022 m. III ketv. priėmė nelengvą sprendimą nutraukti sudarytas preliminarias sutartis, grąžinti pirkėjams sumokėtus avansus ir baudas.

2022 gruodžio 13 d. Lietuvos apeliacinis teismas, išanalizavęs ir įvertinęs ginčo su VTPSI byloje surinktų duomenų visumą, konstatavo, kad pirmosios instancijos teismas priėmė teisėtą ir pagrįstą sprendimą, tai yra, VTPSI reikalavimas buvo nepagrįstas, o „Rinvest“ nepažeidė įstatymų.

Taigi šiuos metus pradėjome kupini energijos ir noro sugrįžti į aktyvius pardavimus pasiūlant vilniečiams aukštos kokybės būstą patrauklių lokacijų projektuose.

Projekte „Riverland“ pardavimai pradėti 2023 m. ankstyvą pavasarį ir per pirmą šių metų pusmetį pasirašytos 29 preliminarios sutartys. „Riverland“ projekte šiuo metu yra atliekami baigiamieji statybos, aplinkos sutvarkymo ir apželdinimo darbai. Projekto I ir II etapų 100 proc. baigtumą numatoma registruoti dar 2023 metų IV ketv.

Taipogi šiais metais įsibėgėjo projekto „B Kvadratu“ pardavimai  – pasirašyta jau 30 preliminarių sutarčių. Projektas yra beveik užbaigtas, atliekami aplinkos tvarkymo apželdinimo darbai. Projekto 100 proc. baigtumo registravimas numatomas dar šiais metais.

Nepaisant sudėtingų praėjusių 2022 metų, šių metų pirmas pusmetis sugrįžusiam „Rinvest“ buvo sėkmingas – „Verslo žinių“ paskelbtais duomenimis (nuoroda į šaltinį) pagal busto pardavimus Vilniaus mieste „Rinvest“ užima šeštą vietą.

„Rinvest“ plėtros vadovas Giedrius Kražauskas teigia, kad šių metų pirmąjį pusmetį pirminėje rinkoje matoma ryški tendencija, jog pirkėjų sprendimo priėmimas ir tuomet pirkimo-pardavimo sandorio pasirašymas užtrunka gerokai ilgiau nei iki šiol. Klientai apžiūri ne vieną ir ne du projektus, skaičiuoja, lygina, vertina. Pirkėjo apsprendimo laikas užtrunka iki mėnesio ar net dviejų. Pardavimo procesas pailgėjo, bet paklausa išliko pakankamai stabili.

Šiuo metu „Rinvest“ nekilnojamojo turto rinkos tendencijas vertina iš esmės pozityviai ir planuoja naujus projektus – šiuo metu vyksta intensyvūs naujų objektų projektavimo darbai. Bendrovė tikisi dar šiais metais pradėti naujo projekto Mozūriškių gatvėje statybas.

Tuo tarpu kviečiame visu ieškančius naujo būsto ar svarstančius apie pelningą investavimą, apsilankyti Lazdynėlių ir Bajorų rajonuose, kuriuose jūsų laukia jau pastatyti ir galimi „apžiūrėti ir pačiupinėti“ mūsų projektai www.riverland.lt bei www.bkvadratu.lt